Deprecated: Required parameter $fields follows optional parameter $type in /customers/f/6/5/ilmiyasin.com/httpd.www/system/core/Model.php on line 79 Yazılar UYARI

UYARI

Şifa okumaları tıbba alternatif değildir. İnsanın fizyolojisindeki bir rahatsızlıktan bahsediyor isek, asıl olan tıptır ve tabiplerdir. Her insan tıbbi sıkıntıları için, alanında uzman doktorlar tarafından tedavi olmalıdır. Çünkü Kur’ân‘ı Kerîm‘de işi ehline verin buyuruluyor.


Şifa okumaları tıbbi tedavi sürecinin her evresinde faydası olan bir şifa yöntemidir. Biri diğerinin yerini doldurmaz.


Ancak insanı sağlığına kavuşturmasında geleneksel tıbbın eksik ve yetersiz kaldığı alanları olduğu artık tartışılmaz bir gerçektir. Bundan dolayıdır ki alternatif tıp, tamamlayıcı tıp, bioenerji, şifacılık gibi başlıklar altında binlerce yeni yöntem ve teknik geliştirilmiş ve batıda bir çoğu kabül görmüş ve üniversitelerde sertifikalı eğitimi verilmektedir.


Bizler İlm-i Yâsin talebeleri olarak her zaman tıbbi verilerin ve uygulamaların yanında olmayı dini ve etik bir sorumluk olarak kabul etmişizdir. Şifa okumalarımızdan sonra her zaman doktora ve bir uzmana gidilmesi gerekliliği her ortamda vurgulanmıştır.